Na dovče v Harrachově

Přes prázdniny jsem toho moc nenacestoval, naše hlavní dovolená byla naplánovaná až na půlku září. Mamka mi sbalila spoustu teplého oblečení, přeci jen jedeme na hory. Ale nebylo vůbec potřeba, počasí nám skvěle vyšlo a my si užili báječný týden plný cestování a chůze. Samozřejmě já jsem toho tolik neušel, občas jsem se svezl v kočárku nebo nesl na koni (taťka, děda nebo mamka). Také jsem se svezl 3x lanovkou – na Čertovu horu, na Lovčenku (na Lysé hoře) a na Medvědín. Jeden den jsme si nechali čas na odpočinek, protože na poslední den jsme plánovali výlet na Krakonošovu snídani a to je nemalá porce kilometrů 😎 . Podívejte se na fotky, jak jsem si se sestřenkou, babičkou, dědou a rodiči užíval :mrgreen:

Houbařská sezóna

I já se už můžu považovat za houbaře. Taťka s mamkou mě vytáhli na houby. Byl tam i děda, ale ten zmizel hned po vstupu do lesa a my tři se vydali sami jiným směrem. Děda se prostě bál, že mu vysbírám všechny houby. Jsem malý, vidím toho víc 🙂 Jenže po chvíli se mi blbě chodilo mezi popadanými klacíky, takže jsem se nacpal taťkovi do krosny.. To měl chudák taťka trénink!! Ta krosna taky sama něco váží a když jsem v ní ještě já :mrgreen: . Ale nasbírali jsme košíček hub, tak jsem měl radost. Hlavně z toho praváčka 😎 .

Po takovém výletu mi pořádně vytrávilo a ač jsem byl po jídle, nebyl jsem líný, přistavil si židličku a ještě něco pucoval mamce na kamnech.

Na rychlé procházce v Průhonicích

Počasí je poslední dobou dost nevyzpytatelné, takže naše návštěva dendrologické zahrady proběhla spíš v rychlejším a kratším tempu, než jsem byl zvyklý z letních procházek. Byla zima, občas poprchávalo.. takže jsme se Šimonem jen nakrmili kačenky na rybníku, navštívili dřevěné ovečky, na kterých jsem zapózoval mamce a zase jsme jeli domů. Byla škoda, že to bylo tak krátké, mamka si s tetou Lenkou moc nestihla popovídat, takže už se těším, že vychytáme nějaký den, kdy nebude pršet a bude procházka delší a my se Šimonem tam prolezem kde co 😎 .

Prázdninové aktivity

Teda, taková vedra jsem hodně dlouho nezažil.. Léto začalo příjemně, občas mi bylo teploučko.. Ale abych v noci spinkal skoro nahý, tak to tady ještě nebylo :mrgreen: . Proto se přes den zdržuji převážně ve vodní lázni – ať už v koupelně ve vaně nebo u dědy v bazénku. Tam je mi parádně.. na hodinách plavání jsem se naučil nebát vody a pokud mi dají kruh, tak nemám problém si vystačit sám 😆 .

Někdy vyjedeme i na výlet (když nejsou takové hice).. to jsem si takhle vyrazil s rodiči do zoo a takový slejvák, jaký nás zastihl, to jsem teda nečekal.. Já osobně jsem byl v suchu (přeci jen jsem byl za pláštěnkou v kočárku), ale taťka s mamkou měli dohromady jeden deštník, což stačilo akorát tak na pokrytí jejich hlav :mrgreen: , takže jsme zoo opustili po necelých dvou hodinách prohlídky.. Mamka mi ale slíbila, že se tam brzy vrátíme..

A taky že jo.. vyrazil jsem tam i se Šimonem a tetou Lenkou. Výlet to byl super, nejvíc utahaná byla asi mamka s tetou (přeci jen.. vetšinou tlačí kočárek na výletech taťka, teď ta těžká práce byla na mamce). Ale já a Šimon jsme si to užili báječně 🙂 . Krmil jsem malé kozy, když jsme jeli kolem plameňáků a kačenek, věděli to až u žiraf, protože jsem na celou zoo křičel ga-ga-ga.. :mrgreen: . Jen jsme byli 2x navštivit gorily, ale pokaždé byly někde schované, takže jsem malé gorilátko neviděl.. Alespon mám důvod tam jet brzy zas. Přeci ho musím vidět, dokud je tak malinkej, jako já 🙂

Svatba, svatba, svatbička …

Sice je to již 2 týdny, ale rád bych se s Vámi podělil o zážitky a přidal pár fotek z víkendu, který měl hned 2 hlavní cíle. V pátek jsme byli pozváni na svatbu mamky kamarádky Karolíny a poté jsme strávili sobotu a neděli společně s taťkovými kolegy a kolegyněmi na Sázavském ostrově.

Mamka začala balit už ve čtvrtek a mně bylo jasné, že se něco velkého chystá. V pátek zůstal dokonce doma i taťka a pomohl mamce s balením a nakládáním do auta – to víte, já mám krámů a tak se to do auta ani všechno nemohlo vejít :). Kolem 9h jsme vyrazili a zanedlouho najeli na dálnici, to byl ale frkot. Nechápu, kam ti lidi všichni spěchají. Zanedlouho jsme sjeli z dálnice a ejhle, stojíme v zácpě. Zřejmě nějaká autonehoda, protože to všichni otáčeli a tak to otočil i taťka a jeli jsme zbytek cesty po okreskách, ještě že to taťka má projeté na kole a tak trefil až k Sedlčanům, kde na krásném Červeném Hrádku se vdávala mamky kamarádka Karolína.

Krásnější zámeček jsem ještě neviděl, no posuďte sami na fotkách. Obřad byl krátký, což mi vyhovovalo, o to více času jsme pak strávili v zámeckém parku a hlavně u kašny, která se mi také moc líbila. Pak jsem dostal baštu a vyrazili jsme na slibovaný výlet na Sázavský ostrov, ale o tom až v druhém článku.